بشقاب هتلی

بعضی از مشاغل هستند که برای جذب بیشتر مشتری و رضایت آنها باید تمام تلاش خود را بکنند تا علاوه بر کیفیت محصول و یا خدمات نهایی ارائه شده توسط آنها، ویژگی‌های دیگری همچون اهمیت دادن به نظافت و تمیزی، خلق و بروز زیبایی های بصری، کیفیت و کارایی وسایل موردنیاز برای ارائه آن خدمات و… را هم در دستورکار خود قرار دهند. مثلا در ارتباط با افرادی که هتل‌دار و یا رستوران‌دار هستند، این مسائل و دغدغه‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. انتخاب ظروف چینی هتلی و رستورانی که در این مشاغل مورد استفاده قرار می‌گیرند، یکی از مواردی است که برای جلب رضایت مشتری‎ها به وقت سرو غذا بسیار اهمیت پیدا می کند.

پخش ظروف هتلی

چطور ظروف چینی هتلی و رستورانی باکیفیتی را انتخاب کنیم؟

معمولا ظروفی که برای سرو غذا در هتل‌ها و رستوران‌ ها مورد مصرف قرار می گیرند، تفاوت هایی با انواع سرویس‌های چینی که در منازل مورد استفاده قرار می گیرند، دارند. ظروف جنس چینی که از رایج ترین اجناس برای هتل‌ها و رستوران‌ها به حساب می آیند، از نظر رنگ و طراحی و حتی نوع مواد اولیه با سرویس های خانگی متفاوتند.

انتخاب ظروف چینی هتلی و رستورانی با کیفیت خوب و ماندگاری بالا، احتیاج به شناخت نوع چینی دارد.

در واقع ظروف چینی، چه خانگی و چه رستورانی، ظروف سرامیکی هستند که درکوره‌ها و تحت دمای کوره به چینی تبدیل می شوند. ظروف چینی که مرغوب باشند و دارای استانداردهای لازم برای تولید را هم دارا باشند، ترکیبات زیان‌آور برای سلامتی بدن نخواهند داشت. معمولا وجود استاندارد و پروانه تولید در هنگام خرید ظروف چینی هتلی و رستورانی و همینطور سرویس خانگی، این اطمینان را به شما خواهد داد که در تولید ظروف از فلزات سنگین و سمی مانند کادمیوم و سرب که در تولید برخی از ظروف نامرغوب استفاده می شود، استفاده نشده است.

همچنین میزان نفوذپذیری ظروف چینی هتلی و رستورانی نسبت به آب باید پایین باشد. همچنین روی ظروف چینی را در هنگام خرید به دقت وارسی کنید تا روی لعاب و پوشش براق ظروف چینی، موج وجود نداشته باشد و کاملا صاف و یکدست باشد. همچنین ظروف را از نظر وجود ترک‌های ریز و یا هرگونه پریدگی هم مورد بررسی دقیق قرار دهید.

ظروف چینی هتلی و رستورانی علاوه بر موارد گفته شده باید به طور اخص در بعضی موارد دیگر هم نمره قابل‌قبولی بگیرند. از جمله این موارد مرغوبیت و کیفیت بالای مواد به کار برده شده در ساخت ظروف چینی است به نحوی که در برابر استفاده مداوم و پشت سر هم در رستوران و هتل، به راحتی دچارپریدگی و ترک خوردگی نشوند.

هر چه قدر سطح این ظروف صاف‌تر و صیقلی‌تر باشد و موجدار نباشند، وجود درز و خلل و فرج در سطح ظرف هم کمتر بوده و به این ترتیب در مقابل نفوذ باکتری ها و عوامل بیماری ساز مقاومت خواهند داشت.

ظروف چینی هتلی و رستورانی در مقابل تغییرات دمایی سریع و ناگهانی باید بیشترین حد مقاومت را داشته باشند.

نوع لعاب و موادی که بر روی سطح ظروف چینی رستورانی به کار می روند به گونه ای است که با استفاده مداوم ظروف در ماشین‌های ظرفشویی، نه تنها خللی در کیفیت آنها ایجاد نخواهد شد بلکه لکه های زردی که به مرور بر روی ظروف سفید ایجاد می شود را هم می توان در ماشین ظرفشویی از بین برد و نیازی به سفیدکننده هایی همچون وایتکس هم نخواهد بود.

تفاوت های سرویس‌های چینی خانگی با سرویس های رستورانی:

معمولا ظروف چینی که برای مصارف خانگی تولید می شوند از نظر طراحی و رنگ، جلوه بیشتری داشته و متنوع تر هستند. اما ظروف چینی هتلی و رستورانی با طرح و رنگ های مختلف وجود ندارند و اکثرا به شکل ظروف چینی سفید ساده تهیه می شوند که گاهی نام آن هتل یا رستوران را به صورت اختصاصی بر روی ظروف و یا پشت آنها حک می کنند.

اختلاف بعدی سرویس های چینی خانگی با رستورانی در تعداد آنهاست. به طور حتم تعداد ظروف و غذاخوری‌های یک رستوران و یا هتل باید به تعدادی باشد که بتواند پاسخگوی نیاز مشتری‌ها باشد.

علاوه بر مسئله تعداد مراجعان، ممکن است در حین انجام خدمت‌رسانی، این ظروف دچار حادثه و شکستگی یا پریدگی شوند، بنابراین باید تعداد یدکی مناسب این ظروف در انبار موجود باشد تا خللی در کار و یکدستی سرویس‌‌ها ایجاد نشود.

معمولا اجزایی که در سرویس‌های چینی خانگی تولید می شوند با اجزای ظروف چینی هتلی و رستورانی متفاوت است. بیشترین اجزای مورد استفاده در رستوران یا هتل ابزار غذاخوری در ابعاد مختلف هستند اما در یک سرویس چینی خانگی ممکن است وسایلی همچون کاسه های بزرگ یا پیش دستی های میوه خوری در کنار موارد دیگر اینچنینی هم وجود داشته باشد.

تفاوت بعدی در طراحی ظروف رستورانی است. طرح و مدل هایی در ظروف رستوران ها و هتل ها مورد استفاده قرار می گیرند که بیشترین کارایی را داشته باشند و با توجه به ابعاد‌شان هم بتوانند حجم غذای مناسبی را برای سرو در دسترس مشتری قرار دهند و هم فضای کافی و مناسب را بر روی یک میز به خود اختصاص دهند.

خرید ظروف چینی برای هتل و رستوران:

ظروف چینی هتلی و رستورانی به دو شکل در بازار عرضه می شوند. می توان این ظروف را در بسته‌بندی و تعداد مشخص خریداری کرد و یا به شکل ظروف چینی فله‌ای.

به طور قطع خرید ظروف چینی فله‌ای به دلیل عدم وجود هزینه های بسته بندی می تواند از نظر اقتصادی به صرفه‌تر باشد. خرید به شکل فله ای را هم می توان از  طریق نمایندگی‌های کارخانه انجام داد و هم از طریق مراکز خرید‌و‌فروش عمده ظروف چینی که در بازار وجود دارد.

به طور کلی خرید ظروف چینی هتلی و رستورانی با توجه به برند و کیفیت محصول، تعداد اجزا، طراحی و رنگ می تواند با قیمت های مختلف و در نوسانی همراه باشد. اما به طور حتم یکی از مهمترین ملزومات در هر هتل و رستورانی، وجود ظروف مناسب باکیفیت و با بیشترین کارایی است. که به دلیل استفاده مکرر و شستشوی بسیار در طول روز، باید از مرغوب‌ترین مواد و ترکیبات ساخته شده باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه